Hotel Speedway *** Mariánské Lázně | Marienbad - Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

V roce 1808 byla zahájena první lázeňská sezóna a místo nazváno Mariánskými Lázněmi. Roku 1818 bylo místo prohlášeno veřejnými lázněmi. Je zde velké množství léčivých pramenů rozdílného složení. Lázeňské centrum města je vyhlášeno památkově chráněnou zónou. Můžete zde vidět a navštívit  pravoslavný chrám Sv. Vladimíra, Angelikáncký kostel, Římskokatolický kostel nanebevzetí panny  Marie, Pavilon Křížového pramene, domy Chopin a Casino, Kolonáda Ferdinandova pramene atd. Největší chloubou Mar. Lázní je " zpívající fontána " , která se rozeznívá každou lichou hodinu. V Mar. Lázních se pečou také tradiční lázeňské oplatky. Rovněž je zde široké kulturní a společenské vyžití. Vernisáže, divadlo, koncerty, kino, vinárny a společenské tance. Také příznivci golfu, tenisu či jezdectví si zde přijdou na své. V zimních měsících jsou zde vynikající lyžařské podmínky především pro  běžkaře. Celoročně  pak  nabízejí  zdejší  parky  nádherné procházky  a  místa k  odpočinku. Při procházkách  pak  můžou  návštěvníci  ochutnávat velké množství  zdejších  pramenů. Upřímně Vás  zveme k  návštěvě Mariáských  Lázní a slibujeme, že zajisté  nebudete  návštěvy  tohoto  krásného  místa  litovat.

Prameny

Mar. Lázních vyvěrá přes čtyřicet přírodních minerálních pramenů. Díky svému složení, což je z balneologického hlediska velkou zvláštností, se v Mar. Lázních můžou léčit pacienti s mnoha různými zdravotními obtížemi. Při pitných kůrách se pije obvykle 3/4 litru pramenu denně. Chloubou města je také přírodní vývěr plynu CO2, který se stáčí a používá jak k minerálním koupelím, tak k suchým plynovým zábalům nebo se aplikuje injekčně. Z nejznámějších min. pramenů jsou to pak Ferdinandův pramen, Lesní pramen, Kříž. pramen, Ambrožův pramen.

Lázeňství

Mariánské Lázně si svou dlouhodobou a poctivou prací v oboru lázeňství vydobyly světoznámého věhlasu. V průběhu 19. století, kdy lázně začali vznikat, zde bylo objeveno v panenské přírodě několik desítek minerální pramenů s vysokým obsahem minerálů, železa a CO2. U těchto pramenů začaly růst pavilony a kolonády, které postupně začaly být spojovány a začali vznikat nádherné parky, které jsou ozdobou města dodnes. Lázně leží uprostřed Českého lesa, v moři zeleně, díky čemuž je zde vynikající vzduch. Vedle pramenů je v okolí lázní rašeliniště, kde se rašelina těží a používá pro lázeňskou léčbu. Další perlou města je přírodní vývěr CO2 Mariin pramen, který se rovněž stáčí a používá k léčbě. Tyto a další věci mají zá sluhu na tom, že lázně v minulosti navštěvovali takové osobnosti jako J.W. Goethe, N.V. Gogol, F. Chopin, R. Wagner, M. Twain, král Edward VII. nebo F. Kafka,a i dnes jsou vyhledávaným místem k odpočinku.